Strona główna | Aktualności | Spotkanie projektowe CABCIN (Frederick University, Cypr)
 
 

W dniach 6 - 7 lipca 2017 r. odbyło się drugie spotkanie projektu CABCIN "Establishment of Capacity Building Centers as a sustainable solution to raise the standards of teaching staff in Indian HEIs (CABCIN)”. Spotkanie miało miejsce na Cyprze w siedzibie uczelni partnerskiej Frederick University, lidera pakietu pracy nr 2. Z Europy w zadania zaangażowany jest zespół z Politechniki Wrocławskiej, Ghent University z Belgii, oraz partnerzy z Indii.

Tym razem przedstawiciele uczelni partnerskich pracowali nad realizacją zadań przewidzianych w pakiecie pracy nr 2, który dotyczy wyszkolenia kadry trenerskiej na uczelniach w Indiach.
W pierwszym etapie partnerzy europejscy wraz z partnerami z Indii dokonają selekcji kandydatów według ustalonych kryteriów, następnie na podstawie sesji Assessment Center zostanie wyłoniona ostateczna grupa uczestników szkoleń.  
Od listopada rozpoczniemy szkolenia w czterech obszarach tematycznych:
1.    Developing a curriculum for Higher Education
2.    Implementing interactive instructional strategies in Higher Education
3.    Soft skills in Higher Education
4.    Developing e-learning courses and activities

Projekt realizowany jest w okresie 10.2016-10.2019, przez zespół Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych Politechniki Wrocławskiej.
Celem głównym projektu jest doskonalenie kompetencji kadry dydaktycznej w Indiach przy wykorzystaniu nowych technologii.
W wyniku realizacji projektu na każdej uczelni partnerskiej w Indiach powstanie “Capacity Building Center (CBC)”, którego głównym zadaniem będzie umożliwienie ciągłego kształcenia poprzez prowadzenie szkoleń zarówno w formie tradycyjnej jak i e-learningowej.

 

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania na Cyprze. 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty
Powiązane artykuły: